Історія
Історія села Мар'янівки почалася після об`єднання навколишніх хуторів Василівки, Мегедів, Павлинівки, Піхурівщини та німецької колонії Старицького. Відразу ж згадується і сільська школа, адже багато її жителів бажало отримати знання. У 1920 році Мегедь Олександр Григорович після закінчення учительських курсів організував лікнеп, але бажаючих вчитися було більше, ніж могло вмістити відведене приміщення. Збори села постановили зібрати кошти й збудувати школу. З цією метою в Радомишлі була куплена велика хата, перенесена і збудована заново. Нове приміщення складало 12 великих класних кімнат. У селі проживали заможні його мешканці, які, знаючи, що несла за собою колективізація, не хотіли вступати до колгоспів. Незадоволених вивозили до Сибіру, розстрілювали, серед розстріляних і перший директор школи. У 1937 році директором школи став Музиченко Кирило Зіновійович, школа була семирічна, підпорядкована Бишівському районному відділу освіти. Директор проживав при школі у її приміщенні, яка складалась з двох корпусів. У роки війни там знаходилась санчастина. Одне приміщення було зруйноване ворожою бомбою, інше служило до 70 - х років.
Після звільнення села призначено директором школи
Козицького Василя Андрійовича. Після його смерті в 1953 році очолив школу
Машовець Павло Леонтійович. Наповнюваність класів школи - семилітки становила
30, 40 різних за віком дітей. Навчалось у даний період близько 300 учнів
зазначав її директор. Павло Леонтійович родом з Мар'янівки, перед війною
закінчив Сумське артилерійське училище. При взятті Берліну був важко поранений,
після госпіталю та демобілізації в серпні 1945р. повернувся в званні капітана
до рідної школи військовим керівником , вчителем математики, а згодом її
керівником. За хорошу роботу був нагороджений знаком «Відмінник народної освіти
УРСР» та «Отличник просвещения СССР». З 1956 року Павло Леонтійович призначений
завідуючим Бишівським відділом народної освіти. На сьогодні проживає ветеран в
м. Києві, в званні генерал-хорунжий і очолює Всеукраїнську спілку інвалідів ВВв
та Збройних Сил України при Верховній Раді.
З 1956 року школа з новим директором Машовець Марією Омельківною переходить на восьмирічний термін навчання. З 1958 року посаду директора школи обіймає Сінельник Марія Йосипівна.
Поступово кількість дітей в школі зменшувалась, школа реорганізована у початкову, завідуючою якої стає Зубарчук Віра Тарасівна та вчитель початкових класів Машовець Віра Андріївна. В 1973 році школу в селі закрито. ЇЇ директора запрошують очолити Грузчанську середню школу. Діти стали навчатись в школах сіл Грузька, Карашин, Макарів.
У 1986 році, після трагедії в Чорнобилі, було відкрито початкову школу в одному з будинків для переселенців. Завідуючою її стала Пилипенко Валентина Петрівна, а її першими вчителями стали Кудін Валентина Федорівна, Суздаль Галина Петрівна, Самусь Надія Василівна, Цісельська Валентина Володимирівна.
А тим часом в центрі села будується чудове двоповерхове приміщення нової школи. З травня 1987 року призначений директором її Гончаренко Віктор Миколайович а з 1 вересня 1989 року школа прийняла своїх перших учнів. З 1991 року Мар'янівська школа стала середньою. По праву школа вважається нині однією з кращих в районі, за що не раз педагогічний колектив був нагороджений дипломами, цінними подарунками.
З 1 вересня 2017 року з метою створення умов для здобуття дітьми дошкільного віку безперервної дошкільної освіти та підготовки до школи, Мар'янівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради було реорганізовано та переіменовано на Мар'янівське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок» Макарівської районної ради Київської області.