Історія

Історія села Мар'янівки почалася після об`єднання навколишніх хуторів Василівки, Мегедів, Павлинівки, Піхурівщини та німецької колонії Старицького. Відразу ж згадується і сільська школа, адже багато її жителів бажало отримати знання. У 1920 році Мегедь Олександр Григорович після закінчення учительських курсів організував лікнеп, але бажаючих вчитися було більше, ніж могло вмістити відведене приміщення. Збори села постановили зібрати кошти й збудувати школу. З цією метою в Радомишлі була куплена велика хата, перенесена і збудована заново. Нове приміщення складало 12 великих класних кімнат. У селі проживали заможні його мешканці, які, знаючи, що несла за собою колективізація, не хотіли вступати до колгоспів. Незадоволених вивозили до Сибіру, розстрілювали, серед розстріляних і перший директор школи. У 1937 році директором школи став Музиченко Кирило Зіновійович, школа була семирічна, підпорядкована Бишівському районному відділу освіти. Директор проживав при школі у її приміщенні, яка складалась з двох корпусів. У роки війни там знаходилась санчастина. Одне приміщення було зруйноване ворожою бомбою, інше служило до 70 - х років.

Машовець Павло Леонтійович
Машовець Павло Леонтійович

Після звільнення села призначено директором школи Козицького Василя Андрійовича. Після його смерті в 1953 році очолив школу Машовець Павло Леонтійович. Наповнюваність класів школи - семилітки становила 30, 40 різних за віком дітей. Навчалось у даний період близько 300 учнів зазначав її директор. Павло Леонтійович родом з Мар'янівки, перед війною закінчив Сумське артилерійське училище. При взятті Берліну був важко поранений, після госпіталю та демобілізації в серпні 1945р. повернувся в званні капітана до рідної школи військовим керівником , вчителем математики, а згодом її керівником. За хорошу роботу був нагороджений знаком «Відмінник народної освіти УРСР» та «Отличник просвещения СССР». З 1956 року Павло Леонтійович призначений завідуючим Бишівським відділом народної освіти. На сьогодні проживає ветеран в м. Києві, в званні генерал-хорунжий і очолює Всеукраїнську спілку інвалідів ВВв та Збройних Сил України при Верховній Раді.

З 1956 року школа з новим директором Машовець Марією Омельківною переходить на восьмирічний термін навчання. З 1958 року посаду директора школи обіймає Сінельник Марія Йосипівна.

Дуда Ольга Іванівна з учнями 1959 рік
Дуда Ольга Іванівна з учнями 1959 рік
Випуск 1962р. Вчителі Деркач О.І.,Конопацький Б.Г., Зубарчук В.Т., Головченко Віра, Сінельник М.Й.
Випуск 1962р. Вчителі Деркач О.І.,Конопацький Б.Г., Зубарчук В.Т., Головченко Віра, Сінельник М.Й.
Сінельник Марія Йосипівна
Сінельник Марія Йосипівна

Поступово кількість дітей в школі зменшувалась, школа реорганізована у початкову, завідуючою якої стає Зубарчук Віра Тарасівна та вчитель початкових класів Машовець Віра Андріївна. В 1973 році школу в селі закрито. ЇЇ директора запрошують очолити Грузчанську середню школу. Діти стали навчатись в школах сіл Грузька, Карашин, Макарів.

У 1986 році, після трагедії в Чорнобилі, було відкрито початкову школу в одному з будинків для переселенців. Завідуючою її стала Пилипенко Валентина Петрівна, а її першими вчителями стали Кудін Валентина Федорівна, Суздаль Галина Петрівна, Самусь Надія Василівна, Цісельська Валентина Володимирівна. 

Пилипенко В.П., Суздаль Г.П. з учнями біля початкової школи 1986 рік.
Пилипенко В.П., Суздаль Г.П. з учнями біля початкової школи 1986 рік.
Пилипенко Валентина Петрівна
Пилипенко Валентина Петрівна

А тим часом в центрі села будується чудове двоповерхове приміщення нової школи. З травня 1987 року призначений директором її Гончаренко Віктор Миколайович а з 1 вересня 1989 року школа прийняла своїх перших учнів. З 1991 року Мар'янівська школа стала середньою. По праву школа вважається нині однією з кращих в районі, за що не раз педагогічний колектив був нагороджений дипломами, цінними подарунками. 

З 1 вересня 2017 року з метою створення умов для здобуття дітьми дошкільного віку безперервної дошкільної освіти та підготовки до школи, Мар'янівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Макарівської районної ради було реорганізовано та переіменовано на Мар'янівське навчально-виховне об'єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів-дитячий садок» Макарівської районної ради Київської області.

Мар'янівське НВО

ЗАВІТАЙТЕ ДО НАС

Київська область,

Макарівський район,

с. Мар'янівка,

вул. Миру № 29

НАПИШІТЬ НАМ


marianivkaschool@ukr.net

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати